سیب تم

استخاره با قرآن تاروت سه کارتی استخاره با قرآنآیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندانهای خود می باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزارطراحی لبخند ،میتوانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندانهای خود آگاهی یابید.

در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد ، نیازی به تراش دندان ها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز contact lens ، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود. برای اصلاح طرح لبخند باید به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید.

لازمه دریافت یک نتیجه خوب برای زیبایی دندان ها انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی می باشد تا با بکارگیری بهترین روش و با کیفیت ترین مواد بتوان نتایج بسیار مطلوبی را دریافت کرد

با وجود این همه دندانپزشک، چگونه متوجه می شوید که دندانپزشک خوب در تهران را انتخاب کرده اید؟

دندانپزشک خوب در تهران برای بزرگسالان

امروزه افراد مختلفی برای برخورداری از امکانات و خدمات مختلف به مطب و کلینیک های تخصصی دندانپزشکی مراجعه می کنند.کاشت دندان ، ارتودنسی ، لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند از جمله خدماتی است که در مراکز دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. با توجه به این که متخصص بزرگسال و کودکان از یکدیگر متفاوت هستند و هزینه کاشت دندان و هزینه لمینت دندانی متفاوتی دریافت میکنند در این بخش در رابطه با دندانپزشک خوب در تهران برای بزرگسالان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. یک دندانپزشک خوب برای بزرگ سالان می بایست از سواد و تجربه کافی برخوردار باشد تا بتواند تمامی زوایا برای درمان و ترمیم را مدنظر قرار دهد.

با توجه به اینکه برای درمان ریشه و یا دندان های فرسوده به دندانپزشکی مراجعه نموده اید، می بایست متخصص تمامی روش های درمانی و هزینه های مختلف را به درستی و باصداقت کامل برای شما واکاوی نماید. درواقع زیبایی دندان ها با درمان آن متفاوت بوده و در برخی موارد دیده شده است که ظاهر دندان ها مشکلی نداشته و فرد می بایست ازلحاظ درمانی مورد معاینات لازم توسط متخصص قرار گیرد. متخصص مجرب و یا بهتر بگوییم دندانپزشک خوب در تهران دارای ویژگی های مهمی دیگری است که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

دندانپزشک خوب در تهران

یکی از مشخصه های تهران بزرگ، مرجع بودن این شهر برای کشور است. در کنار امکانات رفاهی، گردشگری، اجتماعی، رجوع ایرانی ها برای موارد و نیازهای پزشکی و دندانپزشکی نیز به وفور مشاهده می شود.
تهران شهری بزرگ با ساکنین بسیار زیاد و جمعیت ثابت بیش از 8 میلیون نفر است. این در حالی است که تعداد افرادی که در تهران رفت و آمد دارند به بیش از 14 میلیون نفر می رسد.

انواع روکش های جایگزین برای دندان

روکش دندان انواع مختلفی دارند که با توجه به مقاومت و استحکامی که دارند پیشنهاد داده خواهند شد:

لمینت دندان

لمینت: این روکش دندان از جنس پرسلاین ساخته می شود که با توجه به روکش های دیگر مقاومت کم تری دارد و بیشتر به منظور زیبایی دندان ها استفاده می شود و مناسب افرادی است که برای پوشاندن رنگ دندان های زرد خود به دنبال راه چاره هستند.

لومینیرز: از دیگر روکش دندان ها که برای زیبایی دندان ها به کار می رود لومینیز ساخته شده از ونیر پرسلاین است، این روکش نیز مانند لمنیت دندان به منظور پوشاندن دندان های خراشیده و زرد و... استفاده می شود. این روش روکش دندان از جدیدترین متدهای اصلاح طرح لبخند است و بدون استفاده از بی حسی انجام می شود.

روکش های طلا: اگر به دنبال روکش دندانی هستید که مقاومت بسیار بالایی داشته باشد، روکش های طلا از مواردی است که امروزه برای استحکام و محافظت دندان استفاده می شود. این روکش در مقابل ضربه و غذاهای خورنده به شدت مقاوم است و سال های سال مانند روز اول خود خواهد ماند، از این روکش بیشتر برای دندان های انتهایی لثه استفاده می شود.

لیتیوم: روکش لیتیومی با بکارگیری موادی مانند لیتیوم دی اکسید و کوارتز و... در گروه ساختارهای کریستالی دسته بندی می شود. این روکش از استحکام بسیار بالایی بهره برده است که به خوبی از دندان های شما در مقابل هر چیزی محافظت می کند و علاوه بر این ها زیبایی و جلوهٔ خاصی نیز به دهان شما خواهد داد.

روکش زیرکونیوم: اگر به دنبال روکش دندانی می گردید که به دندان های شما شباهت بیشتری داشته باشد تا احساس راحتی بیشتری به شما القا کند این روکش ساخته شده از مواد سرامیکی و پرسلاین گزینهٔ خوبی است. این روکش مقاومت بالایی دارد و در مقابل ضربه مستحکم می باشد و شکسته نمی شود، و مناسب دندان های کاشته شده و ایمپلنت ها می باشد.

روکش های ترکیبی: در آخر به روکش ترکیبی رسیدیم، این روکش از ترکیب پرسلاین و فلز یا روکش طلا ساخته شده که همین امر باعث استحکام بسیار بالای آن شده است و بعد از کاشت دندان از جمله بهترین گزینه هایی است که برای محافظت هرچه بیشتر مطرح می شود.

مزایای استفاده از لمینت چیست

گر شما هم علاقه مند به داشتن یک لبخند زیبا و جذاب مانند سوپراستارها هستید. استفاده از لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند، می تواند به عنوان یک عمل موثر، برای شما جهت داشتن لبخند زیبا در نظر گرفته شود.

دندان های شما با کمک لمینت دندان به خوبی می درخشد و شما دیگر هیچ نگرانی از بابت زیبا نبودن رنگ و نوع قرار گرفتن دندان هایتان نخواهید داشت.

لمینت یا کاشت دندان چیست؟

لمینت دندان که در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی قابل ارائه می باشد. بعد از تراش دادن دقیق و حساس دندان ها بر روی آن ها قرار می گیرید. تا دندان ها در هنگام لبخند زدن از زیبایی بیشتری برخوردار باشد.

با استفاده از لمینت فاصله بین دندان ها به طور کامل پر می شود و نیازی به انجام ارتودنسی برای پر کردن فواصل بین دندان ها دیگر وجود نخواهد داشت. از این رو به بیماران توصیه می شود .که برای منظم تر کردن دندان های ناصاف و فاصله دار از لمینت دندان استفاده کنند.

استحکام لمینت دندان

با وجود تراش هایی که توسط پزشک برای قرار دادن لمینت بر روی دندان ها به وجود می آید. لیمنت دندان از استحکام بسیار خوبی برخوردار می باشد.

از این رو اگر در هنگام استفاده از لمینت دندان دچار دندان قروچه های شبانه نباشید و مواد غذایی سفت و محکم مانند سیب، هویج و ته دیگ را مورد استفاده قرار ندهید. لمینت دندان به هیچ عنوان دچار شکستگی و یا آسیب دیدگی نخواهد شد.

بنابراین با خیال راحت، می توانید نزد یک پزشک متخصص و متبحر اقدام به انجام عمل لمینت نمایید و نگران آسیب دیدن آن در طولانی مدت نباشید.

نکات موردتوجه قبل از انجام لمینت دندان

با توجه به این که انجام لمینت دندان نیاز به تخصص ویژه پزشک معالج در این زمینه دارد. به شما توصیه می کنیم. که تنها به افراد متبحر در این حوزه مراجعه کنید. تا عصب های قسمت رویه دندان در هنگام تراش دادن برای انجام لمینت از بین نرود.

فلوراید تراپی

هم چنین توصیه می شود که عمل ایمپلنت یا کاشت دندان را قبل از انجام لمینت انجام دهید. تا پزشک بتواند ظاهر تمامی دندان ها را به یک صورت و با یک رنگ مشخص اصلاح کرده و لبخند زیبایی به شما هدیه کند.

بهترین مسکن برای دندان درد

دندان درد یکی از بدترین دردهایی است که ممکن است آدمی به آن مبتلا شود. دردی که خواب را از چشم می رباید و به همین راحتی ها درمان نمی شود. دندان دردهای خفیف علامت به وجود آمدن دردهای بزرگ تری هستند که اگر از همان ابتدا پیگیری نکنید، گریبان گیرتان خواهد شد و کار به کشیدن دندان و کاشت دندان میرسد. قرص ها و مسکن های زیادی برای خلاصی از دندان درد وجود دارد اما همه آن ها، به صورت موقتی درد دندان را کاهش می دهند. اینجا است که پای یک دندان پزشک خوب به میان می آید تا درد شما را برای همیشه درمان کند.

 • چه مسکنی برای دندان درد بخوریم؟

در ابتدا باید بدانید که خوردن مسکن ها بدون تجویز پزشک اصلاً کار درستی نیست. نوع دندان درد شما، تعیین کننده تسکین دهنده ای است که قرار است استفاده کنید. دندان دردها عوامل گوناگونی دارند. برخی از آن ها به دلیل پوسیدگی عمقی و برخی دیگر به دلایل جراحی دندان و کاشت دندان و عفونت ممکن است، ایجاد شوند. گاهی دندان درد در هنگام جویدن و یا خوردن مواد غذایی ترش ایجاد می شود. این نوع دندان درد معمولاً منقطع است و به طور دائم فرد را آزار نمی دهد. برخی دیگر از دندان دردها ناشی از واکنش عصب های دندان به دما است. خوردن چای داغ یا یک لیوان آب یخ، باعث شروع درد دندان می شود. به طور کلی باید منشأ دندان درد را بیابید تا داروی مناسب آن را استفاده کنید.

دندان درد شدید

 • پزشکان چه مسکنی برای دندان درد می دهند؟

دندان پزشکان معمولاً در عصب کشی ها، از بیماران می خواهند در صورتی که تحمل درد پس از جراحی را ندارند، از استامینوفن استفاده کنند. هرچند استامینوفن یک دشمن بزرگ برای کبد است اما ازآنجایی که از کبد جذب می شود، مشکلات افزایش خونریزی را در بر نخواهد داشت. با این حال مصرف بی رویه مسکن ها، خطر جدی برای از دست دادن کبد خواهد بود.

مسکن های دیگری که توسط پزشکان برای دندان درد تجویز می شود، ژلوفن، ایبوپروفن و بی حس کننده های موضعی همچون پماد عصاره میخک است. اگر دندان درد ناشی از عفونت باشد، استفاده از چرک خشک کن ها، در اولویت قرار می گیرد.

درمان های خانگی دندان درد

در وهله اول، سراغ قرص های مسکن نروید مگر این که پزشک شما، اجازه مصرف آن ها را داده باشد. تعداد زیادی از روش های خانگی برای درمان دندان درد وجود دارد که بدون عوارض، درد شما را تسکین می دهند. ابتدا آن ها را امتحان کنید. مطمئن باشید از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. فقط این نکته را فراموش نکنید که درمان های خانگی و مسکن ها، تنها درد را برای چندین ساعت خاموش می کنند. برای درمان قطعی باید به دندان پزشک مراجعه کنید. هرگونه درد دندانی را جدی بگیرید تا عواقب بدتری را تجربه نکنید.
روی دندانی که درد گرفته، سیر قرار دهید. دو حبه سیر را با مقداری نمک، له کنید و روی دندان بگذارید. سیر به طور موقتی دندان درد شما را تسکین می دهد. تا زمان مراجعه به دندان پزشک می توانید از این ترکیب هر 5 ساعت یک بار استفاده کنید. استفاده از سیر برای دندان دردهایی که همراه با عفونت هستند، مناسب نیست. جویدن سیر در کاهش دندان درد هم کمک می کند.

عصب کشی دندان

گیاه میخک یک تسکین دهنده موضعی فوق العاده است. این گیاه به حدی در تسکین درد دندان عالی عمل می کند که در شرکت های داروسازی، از عصاره آن در جهت تولید داروی تسکین دهنده موضعی دندان، استفاده شده است. مقداری از گیاه میخک را روی دندان خود قرار دهید و منتظر قطع درد دندان خود باشید. مطمئناً از نتیجه استفاده از آن، راضی خواهید بود.
آب نمک نیز یک درمان سریع دندان درد محسوب می شود. نمک را در آب جوشیده حل کنید و بعد از ولرم شدن، یک دقیقه درون دهان خود نگه دارید.
قدیمی ها می گویند اگر یک حبه قند را با حرارت آب کنید و روی آن فلفل بزنید و در حالی که حبه قند هنوز داغ است، روی دندان خود قرار دهید، دندان دردتان تسکین پیدا خواهد کرد. فقط مراقب باشید روی لثه تان قرار نگیرد که باعث سوختن لثه خواهد شد.

کاشت دندان

رعایت بهداشت دهان برای تسکین دندان درد
هر چقدر بهداشت دهان در این دوره بیشتر رعایت شود، دندان درد شما زودتر تسکین می یابد و یا حداقل شدت آن افزایش نمی یابد. رفع باکتری های دهانی با مسواک زدن های صحیح و استفاده از دهان شویه، نقش مهمی در تسکین دندان درد خواهد داشت.

دندان یک عامل مهم برای داشتن لبخند هالیوودی و زیبا است پس باید از دندان ها با نخ دندان کشیدن و مرتب مسواک زدن مراقبت کرد.

زمان طلایی کشیدن دندان عقل

بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل ، دندان های عقل، آخرین دندان هایی هستند که در انسان بالغ می رویند اما در بسیاری از موارد، اولین دندانی هستند که کشیده می شوند. دندان های عقل دیر می آیند اما اغلب زود می روند.

این دندان ها معمولاً در سنین بالاتر از 17 سالگی، شروع به رشد می کنند.

دندان های عقل در بیشتر موارد با رشد نادرست همراه هستند و نیاز به خارج سازی دارند. سوالی که مطرح می شود این است که چه زمانی برای کشیدن دندان عقل مناسب است؟

تاکید دندانپزشکان زیبایی برای اصلاح طرح لبخند قبل از انجام هر کاری دندان های عقل جراحی شوند

چرا باید دندان های عقل را بکشیم

بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل ،همه دندان های عقل نیاز به کشیدن ندارند. در صورتی که فک شما فضای کافی برای رشد دندان های عقل را داشته باشد، نیازی به کشیدن دندان عقل نخواهید داشت اما اگر فک شما کوچک باشد، دندان های عقل در زوایای مختلفی شروع به رشد می کنند و باعث آسیب به لثه و دندان های مجاور می شوند.

در این موارد باید دندان های عقل را توسط دندانپزشک خوب کشید تا از آسیب های جدی تر آن پیشگیری کرد.

از طرفی دندان های عقلی که در فضای کوچک فکی تمایل به رشد دارند، به دندان های اطراف خود فشار وارد می کنند تا بیرون بیایند.

همین موضوع باعث آسیب به اعصاب دندان های مجاور و احساس درد فراوان در آن ناحیه خواهد شد.

مورد دیگری که بسیار مهم است، ایجاد عفونت در دندان های عقل است.

اگر دندان های عقل کشیده نشوند، ممکن است لثه را دچار عفونت کنند. این عفونت از طریق جریان خون به سایر اندام هایی همچون کلیه و قلب می رسد و آسیب جدی به آن ها وارد خواهد کرد.

چه زمانی دندان عقل را بکشیم؟

در سنین آغازی رشد دندان های عقل، با انجام رادیوگرافی می توانید از دندان های نهفته خود، آگاه شوید. دندان پزشک از همان ابتدا با بررسی موقعیت فک شما، می تواند تشخیص دهد که دندان شما نیاز به جراحی دارد یا خیر. دندان های عقل باید پیش از این که مشکلی ایجاد کنند، کشیده شوند.

در سن 15 تا 17 سالگی، که هنوز رویش دندان ها تکمیل نشده است، بهترین زمان برای خارج سازی دندان های عقل نهفته است. اگر رشد دندان عقل به طور کامل صورت گیرد، ریشه دندان مستحکم و استخوان های لثه، سخت تر می شود. کشیدن دندان عقل، در چنین شرایطی، دشوارتر و دردناک تر خواهد بود.

ازاین رو هر چه زودتر تصمیم به خارج سازی دندان عقل کنید، بهتر است.

کشیدن دندان عقل درد دارد؟

اگر تصمیم به کشیدن دندان عقل خود گرفته اید، حتماً نگران درد ناشی از آن هستید. کشیدن دندان عقل با جراحی دندان عقل کاملاً متفاوت است.

جراحی دندان عقل برای دندان هایی که بخش اعظم آن درون لثه قرارگرفته است، انجام می شود اما کشیدن دندان عقل، برای دندان هایی که قابل مشاهده هستند، صورت می گیرد.

با این حال، هر دو عمل با بی حسی انجام می شود و آن لحظه، دردی برای بیمار به همراه نخواهد داشت. بعد از کشیدن دندان، رعایت نکاتی که دندان پزشک به شما می گوید، الزامی است. با رعایت نکات پس از جراحی دندان عقل، مطمئن باشید که دردی را احساس نخواهید کرد.

نکاتی که بعد از کشیدن دندان عقل باید رعایت کرد

 • پانسمان را تا مدتی که دندان پزشک دستور داده از دهان خارج نکنید. پانسمان روی بخش جراحی را با کمک دندان ها فشار دهید تا خونریزی کاهش یابد.

 • سعی نکنید به طور مداوم خون دهانتان را خارج سازید. آب دهانتان را قورت دهید و عادی رفتار کنید.
 • از صحبت کردن در ساعات اولیه بپرهیزید.
 • کمپرس یخ را از روی صورت، در ناحیه عمل شده قرار دهید تا از ورم صورت تا حد زیادی پیشگیری کنید.
 • معمولاً تا 5 ساعت بعد از جراحی، خونریزی را احساس خواهید کرد و بزاقتان آغشته به خون است.
 • از غذاهای نرم استفاده کنید. بهترین غذا بعد از جراحی دندان عقل، سوپ است. بلافاصله بعد از جراحی دندان، چیزی نخورید و اگر قصد خوردن غذا را دارید، صبر کنید تا خونریزی شدید لثه هایتان، کاهش یابد.
 • از قرص های مسکن و ضد درد زمانی استفاده کنید که پزشک به شما اجازه داده باشد.
 • تصورات غلط درباره زمان کشیدن دندان عقل
 • بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل ،متأسفانه اکثر مردم، تصور غلطی درباره زمان کشیدن دندان عقل دارند.
 • بسیاری از افراد گمان می کنند تا زمانی که دردی در ناحیه دندان عقل احساس نکنند، مشکل خاصی ندارند و نیازی به کشیدن دندان عقل نخواهند داشت.

انجمن جراحی دهان و فک آمریکا و بنیاد جراحی فک و دهان و صورت (OMFS) به شدت توصیه می کند تا زمانی که یک بیمار جوان است، خارج سازی دندان عقل صورت گیرد.

لمینت دندان
کشیدن دندان عقل
تراشیدن دندان در لمینت
روش های اصلاح طرح لبخند
دندانپزشک زیبایی
انواع لمینت دندان
فلوراید تراپی
بهترین مسکن دندان درد

محل درج تبلیغپربیننده ترین ها

استخاره با قرآن

ویژه سایدبار
پیج رنک سایت
تبلیغات

پیچک

لوگوی سایت

سیب تم